Prekė įkelta į krepšelį

Inkilas margasparnei musinukei ( Ficedula Hypoleuca )

12.00 €Į krepšelį

Margasparnė musinukė – musinukinių (Muscicapidae) šeimos labai judrus paukštis.Lietuvoje dažna rūšis.

Patino nugarinė pusė juoda, ant kaktos balta dėmė. Sparnai juodi su plačia balta juosta. Uodegos kraštinės plunksnos su baltomis dėmėmis. Pilvinė pusė balta. Snapas ir kojos juodi. Patelės apdaras vietoj juodos spalvos pilkai rusva.

Gyvena miškuose, parkuose. Lizdą suka inkiluose , labai mėgsta naujus , šviesius inkilus. Deda 5-7 šviesiai mėlynus kiaušinius. Peri 13 dienų. Išveda vieną vadą, kartais dvi vadas.

Maitinasi tupėdama ant šakos, esant drėgnam orui ir neskraidant vabzdžiams, jų ieško ant kamieno, tarp šakų. Minta daugiausia plėviasparniais vabzdžiais, taip pat dvisparniais, vabalais, vorais, moliuskais. Margasparnė musinukė - vienas pagrindinių miško kenkėjų naikintojų, todėl dažnai jai keliami inkilai miškuose.

YouTube

Tai vieni iš mažiausių inkilų mūsų smulkiesiems sparnuočiams.Inkilas padarytas iš drebulinės medienos, jo išorė padengta drėgmei atspariomis medžiagomis, kad inkilas kuo ilgiau tarnautų.Stogelis prisuktas keturiais medvarščiais , kuriuos atsukus inkilą galima išvalyti, taip pat jis apkaltas cinkuota skarda dėl ilgaamžiškumo.Dugne padarytos skylutės , tai drenažas pasišalinti drėgmei.Inkilas kalamas prie medžio.Aplink inkilo angą apkalta cinkuota skarda ( žiedelis ) , tai apsauga nuo genių , kadangi šie paukščiai mėgsta skriausti mūsų smulkiuosius sparnuočius.Praplatinę angą savo galingais snapais jie sugadina inkilą, ir tada smulkieji paukščiai bijo tokiame inkile perėti dėl saugumo, taip pat jie sunaikina jauniklius, kiaušinius,todėl ir padaryta apsauga , kuri paukščiams visiškai netrukdo.Šiuos inkilus galima kelti visur miestuose,miškuose,soduose,parkuose, pageidautina daugiau pušynuose ir t.t.Kėlimo aukštis nėra didelis 3-6 metrai.Juos reikia kelti , kad anga būtų nukreipta į rytų,pietų,pietryčių,pietvakarių pusę.Kadangi šiems sparnuočiams reikia maitinimosi teritorijos ,tad inkilus patartina kelti kas 30 metrų vienas nuo kito.Pats svarbiausias dalykas , kad šiuos inkilus būtina išvalyti po perėjimo sezono rudenį,geriausia rugsėjo , spalio mėnesiais.Šie sparnuočiai gali per perėjimo sezoną išvesti iki dviejų vadų jauniklių , tad inkilas prisipildo daug lizdinės medžiagos , o šie sparnuočiai patys inkilo neišsivalo, tad po sezono jie būna pilni lizdinės medžiagos , kurioje veisiasi parazitai ir kitokie gyviai,paukščiams tiesiog nėra kur perėti.Tad sekančiais metais paukščiai tokių inkilų vengia.

Komentarai

Rašyti komentarą

Krepšelis

Prekių krepšelyje 0
Suma: 0.00 €
Atidaryti krepšelį