Prekė įkelta į krepšelį

Dirbtinis lizdas baltajam gandrui ( Ciconia ciconia )

450.00 €Į krepšelį
Baltieji gandrai tikrai nevengia žmogaus kaimynystės ir įsikuria tiesiog sodybose ant stulpų,stogų ar medžiuose.Jų lizdai dideli ir sunkūs, tad dažnai būna , kad lizdai iškrenta , reikia kelti tvirtus dirbtinius lizdus.Dirbtiniai lizdai tai specialios konstrukcijos tvirti,dideli lizdai.

Visas kūnas baltas, tik sparnai juodi. Snapas ir kojos raudonos. Pasmakrė neplunksnuota ir raudona. Jauniklių sparnai juodi, rusvo atspalvio. Snapas ir kojos tamsiai rudos, bet po dviejų savaičių pasirodo ir antrasis pūkinis apdaras.

Arealo vakaruose paplitęs nuo Jutlandijos,Suomijos įlankos šiaurėje iki Šiaurės Afrikos, Artimųjų rytų pietuose ir iki Ukrainos, Užkaukazės rytuose. Kita yra Vidurinėje Azijoje.

Žiemoja Indijoje, Afrikoje.

Lietuvoje labai dažna rūšis, aptinkama visoje šalies teritorijoje (gausiausiai – Suvalkijoje, Pamaryje). Atskrenda kovo mėnesį, išskrenda rugpjūčio pabaigoje. Dauguma Lietuvoje žieduotų gandrų žiemoja Rytų Afrikoje nuo Ugandos iki žemyno pietų arba Pietų Afrikos Respublikoje.

Baltasis gandras – agrarinio kraštovaizdžio paukštis, įsikuriantis žmonių kaimynystėje. Aktyvūs dieną. Suaugę gandrai tupėdami lizde užvertę galvą kalena snapu. Prieš užverčiant galvą visad sušnypščia. Maži gandriukai pradžioje kniaukia, paūgėję – šnypščia.

Gandralizdyje deda 3-5 baltus kiaušinius. Peri patinas ir patelė 31-34 dienas. Išsiritę gandriukai maitinami abiejų tėvų. Lizdą palieka po 53-55 dienų, bet dar apie dvi savaites skraido su tėvais.Baltieji gandrai peri ant pastatų stogų, medžiuose, ant stulpų,vandentiekio bokštų. Gandrams įsikurti dažniausiai padeda žmonės, įkeldami lizdų pagrindus. Patys gandrai susineša gana dideles šakas, vėliau ant jų krauna velėną, šieno gumulus, sausą mėšlą ir kt. Lizdą stato nuolat, net ir kai jaunikliai auga. Gyvendami tuose pačiuose lizduose ir visaip jį remontuodami, sumontuoja gana didelį statinį, kuris neretai per gandrų peštynes ir stiprius vėjus nukenčia.Maitinasi beveik vien gyvūniniu maistu. Jo ieško drėgnose pievose,balose ir ganyklose. Gaudo vabzdžius, kitus bestuburius, žuvytes, varliagyvius, ant žemės perinčių paukščių jauniklius. Kartais ryja peles, žiurkes, įvairius roplius. Varlės sudaro tik nežymią raciono dalį.Iš žiemojimo vietų baltieji gandrai į Lietuvą parskrenda apie Kovo15-28 dienomis. Lietuvą baltieji gandrai palieka apie rugpjūčio pabaigoje. Jie per 2-3 kelionės mėnesius įveikia 8-10 tūkstančius kilometrų ir kai kurie nuskrenda net į Pietų Afrikos Respubliką.

Dirbtinis lizdas baltajam gandrui keliamas tik stambiuose medžiuose,prie sodybų,vienkiemiuose ir t.t. , maždaug 10-15 metrų aukštyje.Lizdą įrengia du profesionalūs aukštalipiai , turintys leidimus dirbti aukštyje.Lizdo konstrukcija surenkama iš medinių , drėgmei padengtomis atspariomis medžiagomis , tašų ir prisukami stambiais medvarščiais ( 16 vnt ) prie medžio.Pati platforma medinė su dvigubu cinkuotu tinkleliu , skirtingų diametrų. Taip pat į lizdą bus užkelta visa reikalinga lizdinė medžiaga ir surišta cinkuota viela.Kainoje paskaičiuoti visi atvykimo kaštai Lietuvoje, visi lizdo konstrukcijos kaštai , darbas dviejų profesionalių aukštalipių.

Komentarai

Rašyti komentarą

Krepšelis

Prekių krepšelyje 0
Suma: 0.00 €
Atidaryti krepšelį