Prekė įkelta į krepšelį

Inkilas mėlynajai zylei ( Parus caeruleus )

12.00 €Į krepšelį

Šie inkilai skirti smulkiesiems mūsų sparnuočiams.Kaip ir paprastiesiems varnėnams šių inkilų Lietuvoje keliama tikrai nemažai,kadangi šių sparnuočių yra visur ir miškuose ir parkuose,soduose.

Kakta, skruostai ir antakiai balti. Viršugalvis, sparnai ir uodega mėlyni. Sparnai su balta juostele. Nugara pilkai žalia, kaklo užpakalinėje dalyje balsva dėmė. Apatinė kūno pusė geltona, išilgai krūtinės eina neryški juosva juostelė. Snapas tamsus. Kojos tamsiai pilkos. Patelė blankesnių spalvų. Jauniklių viršus žalsvai rusvas.

Lietuvoje dažna, aptinkama ištisus metus. Gyvena lapuočių miškuose, parkuose.

Tai vieni iš mažiausių inkilų mūsų smulkiesiems sparnuočiams.Inkilas padarytas iš drebulinės medienos, jo išorė padengta drėgmei atspariomis medžiagomis, kad inkilas kuo ilgiau tarnautų.Stogelis prisuktas keturiais medvarščiais , kuriuos atsukus inkilą galima išvalyti, taip pat jis apkaltas cinkuota skarda dėl ilgaamžiškumo.Dugne padarytos skylutės , tai drenažas pasišalinti drėgmei.Inkilas kalamas prie medžio.Aplink inkilo angą apkalta cinkuota skarda ( žiedelis ) , tai apsauga nuo genių , kadangi šie paukščiai mėgsta skriausti mūsų smulkiuosius sparnuočius.Praplatinę angą savo galingais snapais jie sugadina inkilą, ir tada smulkieji paukščiai bijo tokiame inkile perėti dėl saugumo, taip pat jie sunaikina jauniklius, kiaušinius,todėl ir padaryta apsauga , kuri paukščiams visiškai netrukdo.Šiuos inkilus galima kelti visur miestuose,miškuose,soduose,parkuose ir t.t.Kėlimo aukštis nėra didelis 3-6 metrai.Juos reikia kelti , kad anga būtų nukreipta į rytų,pietų,pietryčių,pietvakarių pusę.Kadangi šiems sparnuočiams reikia maitinimosi teritorijos ,tad inkilus patartina kelti kas 30 metrų vienas nuo kito.Pats svarbiausias dalykas , kad šiuos inkilus būtina išvalyti po perėjimo sezono rudenį,geriausia rugsėjo , spalio mėnesiais.Šie sparnuočiai gali per perėjimo sezoną išvesti iki trijų vadų jauniklių , tad inkilas prisipildo daug lizdinės medžiagos , o šie sparnuočiai patys inkilo neišsivalo, tad po sezono jie būna pilni lizdinės medžiagos , kurioje veisiasi parazitai ir kitokie gyviai,paukščiams tiesiog nėra kur perėti.Tad sekančiais metais paukščiai tokių inkilų vengia.


Inkilai didžiosioms ir mėlynosioms zylėms:

YouTube

Komentarai

Rašyti komentarą

Krepšelis

Prekių krepšelyje 0
Suma: 0.00 €
Atidaryti krepšelį