Prekė įkelta į krepšelį

Inkilas žalvarniui ( Coracias garrulus)

27.00 €Į krepšelį
Žalvarnis tai baigiantis išnykti Lietuvoje perintis paukštis.Lietuvoje priskaičiuojami tik iki 10 porų perinčių šios rūšies paukščių.

Šie inkilai keliami pamiškėse prie dirbamų laukų , šalia ganyklų kur ganomi gyvuliai, šienaujamos pievos.Prie ganyklose-laukuose esančių senų , brandžių pavienių medžių.Būtina, kad  šių paukščių gyvenamoje teritorijoje būtų šienaujamos pievos , ganomi gyvuliai,gyvulių bandos,kad šalia būtų pavienių brandžių medžių , ypač lapuočių.Taip pat žalvarniai mėgsta gyventi sausuose pušynuose šalia kirtaviečių,gaisraviečių.Senose Dzūkijos kaimų vietovėse.Žalvarnis žalvarninių (Coraciidae) šeimos vienas iš gražiausių Lietuvos paukščių, lengvai atpažįstamas iš ryškių spalvų. Galva, sprandas ir kūno apatinė pusė šviesiai mėlyni, žalsvo atspalvio. Sparnai ir uodega tamsiai mėlynos, nugara ir pečiai ryškiai rudos spalvos. Snapas juodas. Kojos gelsvai pilkšvos. Jaunikliai ne tokių ryškių spalvų.

Šie inkilai pritaikyti gyventi Žalvarniui.Inkilai padaryti iš drebulinės medienos , išorė padengta drėgmei atspariomis medžiagomis,sukalti sraigtinėmis vinimis.Stogas prisuktas medvarščiais , dėl inkilo vidaus išvalymo ir apkaltas cinkuota skarda , kad jo stogelis ir pats inkilas ilgiau tarnautų.Inkile būtina pripilti medienos nemažą drožlių sluoksnį,nes paukščiai lizdinės medžiagos į inkilą neneša.Jis prikalamas brandžiuose medžiuose pageidautina lapuočiuose, kad nesiūbuotų inkilo galinėje sienelėje yra dvi metalinės ,skardinės juostelės, kurias pritvirtinus inkilas kaba stabiliai.Žalvarniams galima kelti ir sausuose spygliuočių medynuose - pušynuose, šalia kirtaviečių, gaisraviečių.Inkilas keliamas neaukštai 4-6 metrai, anga nukreipiama į pietų, rytų,pietryčių,pietvakarių pusę, kad jame gyvenantiems paukščiams ir jų jaunikliams tektų kuo daugiau šilumos.Dugne padarytos skylutės pasišalinti inkile susikaupusiai drėgmei, kaip drenažas.


Komentarai

Rašyti komentarą

Krepšelis

Prekių krepšelyje 0
Suma: 0.00 €
Atidaryti krepšelį